Feramuz Pis!

"Gerçek bir kahraman gücüyle değil, kalbiyle ölçülür"

İKSV'nin düzenlediği 24. İstanbul Tiyatro Festivali'nde prömiyerini yapan Feramuz Pis!
farklı tiyatro biçimlerinin armonisiyle düş ve gerçeğin sınırlarını ortadan kaldırıyor. Sema Elcim'in yazdığı, Oğuz Utku Güneş'in yönettiği oyunun koreografisini Çağdaş Tekin, müzik tasarımını Vehbi Can Uyaroğlu, yardımcı yönetmenliğini ve ışık tasarımını Ayşe Ayter üstleniyor. Feramuz; Süper kahramanlara, belgesellere, müziğe ve ateşe tutkun. İstanbul Feriköy’de yaşayan Mardin göçmeni Süryani bir ailenin gözbebeği, doğuştan özel gereksinimli bir genç. Gelenekle gelecek arasında sapasağlam duran Zahide ile Mucizeyi loto oyunlarında arayan Nebil’in en büyük evlâdı. İmkânsız bir aşkın peşinde koşan Can ile ertelenmiş hayalleri için sabırsızlanan Emel’in ağabeyi;
Hiç büyümeyen çocuk Feramuz! Komşu Bahriye’nin hem ürktüğü hem de zekâsına akıl sır erdiremediği, kendi deyimiyle “pis!” annesine göreyse “Güneş yüzlü, badem gözlü, mis kokulu” Feramuz!
Feramuz’un ailesi; topraklarından uzak, dev şehrin içinde bir minik evde özel bir bireye sahip olmanın getirdiği sorumluluklarla bir arada kalabilmenin yollarını ve kendileri olabilmenin çaresini ararken, bizler de Feramuz’un düş gözü sayesinde her birinin hayallerinin kesiştiği “büyülü gerçek” dünyalarına tanık oluyoruz.

70 DAKİKA / TEK PERDE / YAŞ SINIRI YOKTUR

Yazar: Sema Elcim
Yönetmen: Oğuz Utku Güneş

Yardımcı Yönetmen ve Işık Tasarım:
Ayşe Ayter
Dövüş Koreografisi:
Çağdaş Tekin
Müzik Tasarımı:
Vehbi Can Uyaroğlu
Dekor Tasarım:
Makbule Mercan
Kostüm:
Oğuz Utku Güneş
Reji Asistanları:
İlayda Erdinç, İrem Aslanhan
Işık Operatörü:
Uğur Aksu
Ses Operatörü:
Cenk Sökmen
Fotoğraf Sanatçısı:
Barbaros Aytuğ
Afiş:
Acar Alpay

Oyuncular:
Çiçek Dilligil, Çağdaş Tekin, Aybanu Aykut, Batur Belirdi, Melisa Berberoğlu, Burak Uyanık

Seanslar

Seans bilgisi henüz açıklanmadı.

Dot